Послуги

Доставка та Укладання бруківки

 

 

Варіанти і схеми укладання бруківки

Дуже важливо, щоб схема укладання бруківки була дотримана досконально, що дозволить отримати не тільки якісну поверхню, але і правильний малюнок. Нижче будуть описані основні етапи та варіанти укладання бруківки:

Готуємо основу.

Роботи з укладання бетонної бруківки та будь-який інший варто починати з ущільнення земляного полотна. Утрамбовувати землю потрібно якісно, використовуючи віброплиту, від цього залежить, чи просяде бруківка, при цьому приділяючи особливу увагу системі його дренування.

Готуємо «постіль» під бруковане покриття.

Підстильний шар повинен становити приблизно 2-5 сантиметрів. Є чотири варіанти підстилаючого шару:

•             пісок фракцій 0,2 або 0,4 мм;

•             дрібний щебінь ( 1-3 або 2-5 мм);

•             суміш подрібненого піску зі щебенем (0-5 мм);

•             суміш, скріплена цементом або вапном (для ділянок з підвищеними транспортними навантаженнями на бруківку).

При цьому розмір найбільших часток не повинен бути більше 8 мм.

Викладаємо полотно.

Всі камені укладаються точно з урахуванням висоти, кута нахилу і напрямку траси. Розміщення бордюрів і інших елементів огорожі планується з можливим урахуванням відхилення в розмірах на 3 мм. Щоб вибудувати рівні шви, через кожні три метри необхідно натягнути шнури.

Проводимо віброущільнення елементів мощення.

Щоб ділянка, на якій планується укладання бруківки (бетонна або клікерна) стала ідеально рівною, необхідно ущільнити її до стійкого стану за допомогою віброплити. Вартість віброплит варіюється в залежності від їх потужності і виробника. При виборі віброплити не варто забувати про те, що основним показником якості будь-якого продукту залишається його ціна. Однак співвідношення ціна-якість повинна бути, неодмінно, обґрунтованою.

Проводимо остаточну обробку покриття.

Після того, як вимощена бетонна або клікерна ділянка вже віброущільнена, її потрібно обсипати піском. Це дозволить заповнити всі шви і запобігти зсуву каменів відносно один одного. Однак цього недостатньо, якщо по поверхні рухається автотранспорт. У даному випадку шви повинні бути заповнені стійким заливальним матеріалом. Яким він буде, бетонним, бітумним або аналогічним, залежить від експлуатаційних і кліматичних умов.

Ціни на укладання бруківки

Вартість укладання бруківки залежить від декількох факторів – це і обсяг робіт, і умови їх проведення. Точну ціну укладання бруківки Ви можете дізнатися після ознайомлення з місцем укладання і проведенням замірів.

Перегляньте також